piatok, septembra 23

Mallorkys, suveníris, sladkys...                Ahoooj, priznám sa vám, kamarátka sa mi nedávno vrátila z Mallorky. No a zlatá je, lebo myslela na mňa a doniesla mi skvelé suveníry. Nebudem ani hovoriť, aké fajnotky som si vyslúžila, no poviem o tej gastro stránke, ktorú sme hneď aj ochutnali.


Pan de higo con almendras, v preklade (samozrejme hneď som vedela, aspoň to jedlo treba vedieť vo všetkých jazykoch) chlieb z fíg s mandľami, bol celkom fajn. Celkovo raw záležitosť, takže bola som prekvapená, ale asi je to tak, že v zahraničí také majú :D . No a nebolo to zlé. Trochu mi prekážal aníz, také mentolové korenie, ktoré mi nechutí ani v medovníčkoch, takže na neho príliš dobré spomienky nemám. Ale bolo to chutné, sladké, až moc, trošku hutné.

No ale potom prišla parádna vec. Arašídový nugát.(Turrón) No to vám bola vec. Samozrejme, kopec cukru, občas treba aj také, však sme ochutnali, aby sme vedeli, že aj také je. Celkovo spokojnosť, kamoške viac chutil ten chlebík (aspoň sa mi zdalo), mne nugát, aspoň sme si to podelili. Každopádne na Mallorke majú dobré veci, to konštatujem a odporúčam.

Tak sme zasa starší o 3 minútky, čo sme si prečítali tento gastro opisný zážitok cestovateľský a už môžeme zasa vykročiť k sporáku a niečo dobré uvariť. Čo dnes plánujete?

Zatiaľ čau,

Xoxo,
Katy
 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára